Prečo a ako si vybaviť hypotéku cez developera?

post image
background image

Dnes môžete požiadať o hypotéku sami v akejkoľvek banke, prípadne osloviť finančného poradcu. Je však ale aj tretia možnosť, a to vybavenie hypotéky na byt priamo cez hypotekárneho špecialistu u developera. Prečo je práve tretia možnosť tá najvýhodnejšia?

Pozná projekt a má skúsenosti

Sprostredkovatelia hypoték pracujúci priamo u developerov sú skúsení špecialisti na trh s nehnuteľnosťami. Majú vedomosti, ale aj prehľad o aktuálnych úrokových sadzbách a podmienkach bánk. Hypotekárny úver pre váš byt v danej novostavbe nebude špecialista riešiť prvýkrát. Pomohol financovať väčšinu bytov v danej novostavbe, a preto vám vie najlepšie poradiť s výberom hypotéky vami vybraného bytu.

Výber financujúcej banky

Špecialista vám ponúkne možnosti financovania z viacerých bánk, z ktorých si budete môcť vybrať a ktoré akceptujú daný projekt. Každá z nich bude mať rozdielne poplatky, úrokové sadzby, podmienky na schválenie a čerpanie. Viac sme pre vás spísali v článku Na čo si dať pozor pri výbere banky? Dôkladne si zvážte, koľko môžete mesačne splácať, na koľko rokov si chcete zobrať hypotekárny úver a vyberte si pre vás ten najvýhodnejší.

Príprava podkladov

Vo väčšine prípadov si s prípravou podkladov môžete vydýchnuť. Postačí vám iba doklad totožnosti a v prípade, že si banka nevie overiť príjem cez sociálnu poisťovňu, tak aj doklad o príjme od zamestnávateľa. Všetko ostatné zabezpečí banka s developerom. Banka, v ktorej je projekt nastavený na financovanie, pozná projekt, má aktuálne informácie od developera a tým pádom je aj proces schvaľovania rýchlejší.

Schvaľovanie a podpis úverovej zmluvy

Špecialista si s vami prejde úverovú zmluvu, skontroluje prípadné anomálie, ktoré sa môžu vo výnimočných prípadoch vyskytnúť a spôsobiť pri čerpaní nepríjemnosti. V niektorých prípadoch dokonca aj nemožnosť čerpania hypotéky. Ak je všetko v poriadku a súhlasíte s podmienkami, môžete pristúpiť k podpísaniu úverovej zmluvy.

Čerpanie a rozčerpávanie

Hypotekárny špecialista vás bude pravidelne informovať o priebehu, skompletizuje všetky potrebné doklady k čerpaniu úveru, dohliadne na čerpanie, vyrieši za vás kataster nehnuteľností a poistenie bytu, ktoré bude banka vyžadovať k čerpaniu.

Ako dlho trvá vybavenie hypotéky?

Vybavenie hypotéky trvá zvyčajne niekoľko dní, ale pokojne aj niekoľkých týždňov. Ak ale viete, na čo sa pripraviť a riešite hypotéku cez skúseného špecialistu, vybavenie a samotné schválenie hypotéky môže byť veľmi rýchle.

Riešiť hypotekárny úver priamo cez hypotekárneho špecialistu u developera má zmysel. Odpadne vám veľa starostí, ušetríte čas a pritom budete neustále informovaní o všetkom dôležitom. Kontaktujte skúsených profesionálov VI GROUP a bývajte v novom.